
имерсивен танцов пърформанс /// има три представления за деня: от 17:00 от 19:00 от 21:00
Има три представления за деня:
от 17:00 от 19:00 от 21:00 (час се избира при закупуването на билет)
– синопсис –
животът е полезен
да празнуваме
чрез вдишване и издишване
сам във всички заедно
завършвайки винаги в началото
1)
лежа ни жив ни мъртъв
в ритъм на едно и две да дишам
да ставам с него търсейки опора слушам , гледам в мрака,
да чувам друго ехо някъде наблизо
намирам го
и чакам то да се разтвори с мен
усещам неговото слово
приемам го
превземам го
но ме убива
раздялата е задължителна
със същата любов като в началото
втори шанс да почне всичко отначало
повтаряме със повече надежда, мъст, страст и малко сладко съжаление.
накрая отговора си отива с другите
да ги усещам
бутам, дърпам и приемам , отхвърлям, оплождам, разкъсвам, превземам , вземам
и вземам още от каквото са ми взели
със само глътка от вода в устата
оставам да муча в небето бедно
измивам и поливам самотата
на тялото изпразнено от смисъл,
потупвам го като картонена кутия ,
като бидон , ковчег на всичко нечестиво
и удрям все по-силно
до колкото да чукам мен
теб и всичко що има смисъл
да се изправим всички заедно
единни във страданието , във танца и смърта
( ронда – приемане на смърта , собствена и на другите )
Смърта която ражда
2)
отново търсим
но вече знаем
че отговора се танцува само в два такта,
забързани като сърцето ни
с една обща цел до края
да го усетим заедно
докато не дойде време за другото начало.